Strona poświęcona pamięci mego ukochanego brata, Piotrusia,

(8 stycznia 1954 - 16 lipca 2003)

POLSKIE TOWARZYSTWO JULIUSZA VERNE'A

Pragnę na tej stronie zamieszczać teksty w języku polskim utworów Juliusza Verne'a

Będą to głównie nasze wspólne (moje i kolegów) nowe tłumaczenia lub opracowania (po rzetelnym przejrzeniu tekstu francuskiego i dodatkowym przetłumaczeniu brakujących fragmentów, uwspółcześnieniu w dość znacznym zakresie pisowni i interpunkcji)

W krótszych formach literackich, takich jak opowiadania, eseje, wiersze, czy krótsze powieści, pragnę zamieszczać oryginalne ilustracje pochodzące w XIX-wiecznych wydań francuskich, trochę przerobione komputerowo.

Powieści,  dla których też znajdzie się tu miejsce, z reguły będą mniej ozdobne, rzadko będą zawierały ilustracje - chyba, że uda mi się zdobyć więcej miejsca dla mojej strony.

Utwory przedstawione kolorem brązowym są umieszczone na witrynie, z możliwością zgrania tylko do własnych celów. W innych przypadkach obowiązują prawa autorskie.

W wielu utworach wyróżniono też przypisy. Znajdują się one na końcu utworu (rozdziału). Prowadzą do nich łącza, działające w obu kierunkach, tak, że można dotrzeć w każdej chwili do miejsca w którym ostatnio przebywaliśmy.

Aktualizacja prowadzona będzie na bieżąco, a dodane utwory będą wyróżnione kolorem czerwonym na lewej listwie przez pół roku od czasu aktualizacji do czasu nowej aktualizacji.

Zwracam się z prośbą do wszystkich przyjaciół i miłośników twórczości Juliusza Verne'a o nadsyłanie uwag i o mojej "produkcji" na adres:

julver@poczta.onet.pl

Pragnę w tym miejscu gorąco podziękować memu synowi, Markowi, ponieważ tylko dzięki Jego poradom i pracy możliwe było stworzenie moich stron w takiej formie.

Życzę wszystkim przyjemnej lektury !!!

Andrzej Zydorczak